Choď na obsah Choď na menu
 


Karanténa Topoľčany

17. 9. 2008
 
 

tel. 038 / 532 89 07

 

Približne 30.000 vyhodených, nechcených,

neočakávane narodených psovje každoročne usmrtených.


Navyše v mestách, v ktorých neexistujú útulky

(a tých je na Slovensku drvivá väčšina)

sú zbytočne utrácané aj zvieratá, ktoré sú len zabehnuté a stratené.

Sú to naši priatelia, počítajte s nimi.

PRIATEĽSTVO JE PUTO

Aj v Topoľčanoch môžeš zachrániť nevinného psíka.

ADOPTUJ SI HO !

Karanténa, kde držia psov 21 dní je vo firme

SCHWARZ - EKO - KOMPOSTÁREŇ

na ulici PIVOVARSKEJ

za firmou SEWS (bývalý LUCAS alias KABLIKÁREŇ)

tel. 038 / 532 30 66

zdroj: Karanténna stanica Topoľčany

Psíkovia na adopciu

Otázka nie je: Sú schopní myslieť? Ani: Sú schopní hovoriť? Ale: Sú schopní trpieť?
Jeremy Bentham

HĽADÁME DOMOV !

NEMÁM NIKOHO. RÁD BY SOM PATRIL K NIEKOMU,

V KOM BY SOM NAŠIEL VERNÉHO DRUHA.

SÁM NEDOKÁŽEM ŽIŤ, POTREBUJEM ŤA!

PROSÍM POMôŽ MI !
Ak máte záujem o psíka z topoľčianskej karanténnej stanice, do vašich e-mailov uvádzajte aj telefónne číslo a popíšte kde bývate a do akých podmienok psík pôjde.

Psíkov v novej rodine kontrolujeme.


NOVÉ PRÍRASTKY - AKTUALIZÁCIA 23.8.2008
v Karanténnej stanici mesta Topoľčany sa nachádzajú títo psíci:

Náš zrejme najsmutnejší prírastok za posledné obdobie je dospelý psík Nemeckého ovčiaka. Psík takmer nevidí, ma vysoký tlak v očiach čo mu spôsobuje slepotu a na operáciu, ktorá by jeho problém vyriešila momentálne nemáme peniaze... Súrne by potreboval nový domov. Napriek dočastnému hendikepu je veselý a svoj osud berie s nadhľadom. Je veselý a milý, vhodný aj k iným psom. Orientuje sa zvukmi.
Zaslúžil by si niekoho, kto by mu pomohol jeho osud zmeniť.Malý kríženec foxteréra- pes asi rok starý. Veľmi milý a pokojný psík, nekonfliktný, veľmi pokojnej povahy. Je to nenáročný a prispôsobivý psík, znesie sa aj s inými psami. Je submisívnej povahy, každý dominantný pes si k nemu "dovoluje". Je to taký malý anjelik s úprimnými očkami...V karanténe máme aj kríženca Belgického ovčiaka, ktorého niekto surovo vyhodil z auta. Je to mladučký psík, veľmi citlivý a nekonfliktný, nemá problémy so psami. Zatiaľ je trošku nesmelý a na všetko pozerá spoza našich nôh, ale správnym prístupom sa ubolená dušička časom zahojí...
Je v zlom výživovom stave, potreboval by pribrať a na tele má aj zopár poriadnych jaziev.Dňa 7.8.2008 bola odchytená v Topoľčanoch čierna labradorka , momentálne sa nachádza v karanténnej stanici .
Pravdepodobne sa len zatúlala , lebo vyzerá že bolo o ňu dobre postarané.Je kľudnej povahy,
milá a priateľská , proste typický labrador.

Tak či tak , hľadá svoj domov , či už nový alebo ten pôvodný, lebo tak ako aj ostatné psíky, v karanténe je veľmi nešťastná.
Laky je ešte mladučký psík , ktorý asi vo svojom živote veľa dobrého nezažil, lebo zo začiatku bol zo všetkého a najmä z dotyku ľudskej ruky veľmi vystrašený. Keď však zistí že mu nikto neublíži rád sa nechá hladkať a škrabkať donekonečna.Je skôr kľudnej povahy, nekonfliktný znesie sa tak s fenkami ako aj so psíkmi. Hodil by sa skôr do pokojnejšieho domova.Blekina je ešte mladučká kríženka, ktorá sa možno len niekomu zatúlala,
bola nájdená so žltým obojkom .
Je veľmi živá, hravá, rada sa blázni miluje hladkanie a pohyb. Nemá problém ani s fenkami ani so psíkmi.Určite vhodná aj k deťom.
Dastyna je asi 6- ročná kríženka drôtosrstého jazvečíka ,síce trošku bojazlivá( ešte sa nestihla spamätať z toho že sa jej majitelia po toľkých rokoch zbavili ), ale tiež veľmi milá, skôr kľudnej povahy, znesie sa tak so psíkmi ako aj s fenkami.Je naučená žiť v byte , takže má hygienické návyky.Ajko je asi 2- ročný kríženec, milý, hravý , znesie sa aj s inými psíkmi avšak podľa vlastného výberu, ale s fenkami si rozumie úplne najlepšie.
Miluje ľudskú spoločnosť, ale najmä deti lebo sa rád blázni a naháňa, ale tiež miluje hladkanie a maznanie . Je vhodný do bytu aj do domu.
Ajko je odčervený a zaočkovaný.V PRÍPADE ŽE BY STE CHCELI PSÍKA Z NAŠEJ PONUKY

KONTAKTUJTE SLOBODU ZVIERAT
na tel. čísle

0905 673 655

0910 570 112

0907 177 633

e-mailom na adresu:

slobodazvierat.to@gmail.com

alebo

SCHWARZ - EKO - Kompostáreň

( za firmou SEWS, bývalý LUCAS alias " KÁBLIKÁREŇ " )

na ulici Pivovarskej

tel. 038 / 532 30 66

alebo sa informuj na MESTSKEJ POLÍCII

tel. 038 / 532 89 07
( v okrese Topoľčany bezplatne na čísle 159 )


Psíkovia, ktorí sa momentálne nachádzajú v karanténnej stanici v Topoľčanoch budú po uplynutí 21 dňovej lehoty prevezení na náklady RC Slobody zvierat Topoľčany do Nitrianskeho útulku kde si ich môžete neskôr adoptovať ( 0904 207 777 ).

Možno je medzi nimi váš budúci najlepší priateľ !!!
 
taktiež skopírované s www.utulok.websnadno.cz v snahe pomôcť psíkom